Wiercenie studni Zduńska Wola - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Zduńskiej Woli i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Zduńskiej Woli
Studniarz Zduńska Wola

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Zduńskiej Woli musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Zduńska Wola, odwierty Zduńska Wola, studnie głębinowe Zduńska Wola, wiercenie studni, kopanie studni w Zduńskiej Woli

Przed właściwym pomiarem wagę należy skalibrować zgodnie z następującą pro­cedurą:

1.  Zdjąć pokrywkę z pojemnika i napełnić go do pełna czystą wodą, najlepiej desty­lowaną.

2.  Nałożyć pokrywkę na pojemnik i całość wytrzeć do sucha.

3.  Położyć ramię na podstawce wagi.

4.  Ustawić ciężarek na ramieniu na liczbie 1,00 g/cm . Jeśli poziomica wskazuje „0”, to znaczy, że można przystąpić do pomiaru gęstości płuczki. W przeciwnym razie należy wagę wypoziomować za pomocą śruby znajdującej się na końcu ramie­nia lub poprzez dodanie (lub wyjęcie) kuleczek ołowianych do (z) pojemnika kalibracyjnego.