Wiercenie studni Tarnobrzeg - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Tarnobrzegu i okolic.

 

Odwierty studni Lubliniec i okolice. Kopanie i wiercenie głębinowe studni Lubliniec.Tarnobrzegu
Studniarz Tarnobrzeg

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Tarnobrzegu musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Tarnobrzeg, odwierty Tarnobrzeg, studnie głębinowe Tarnobrzeg, wiercenie studni, kopanie studni w Tarnobrzegu

Filtr jest najważniejszym elementem konstrukcji otworu studziennego. Jego pod­stawowym zadaniem jest zapewnienie stabilności ściany otworu wiertniczego w war­stwie wodonośnej, umożliwienie dopływu dużego strumienia objętości wody do wnę­trza studni przy jak najmniejszych oporach hydraulicznych oraz zatrzymanie w poro­watej warstwie wodonośnej cząstek gruntu o takich rozmiarach, aby nie dochodziło do sufozji, tj. mechanicznego wypłukiwaniu ziaren z warstwy wodonośnej i ich transportu do wnętrza studni.