Wiercenie studni Szprotawa - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Szprotawy i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Szprotawie
Studniarz Szprotawa

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Szprotawie musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Szprotawa, odwierty Szprotawa, studnie głębinowe Szprotawa, wiercenie studni, kopanie studni w Szprotawie

Analiza gazów rozpuszczonych w wodzie: siarkowodór (H2S), tlen (O2), dwutle­nek węgla (CO2), azot (N2), hel (He), argon (Ar), metan (CH4), etan (C2H4), pro­pan (C3H8), n-butan (C4H10), i-butan (C4H10), n-pentan (C5H12), i-pentan (C5H12). W warunkach polowych zaleca się wykonanie następujących oznaczeń: tempera­tura wody, odczyn pH, potencjał redox (Eh), przewodnictwo elektryczne, zasadowość, kwasowość, barwa, zapach, siarkowodór (H2S) i dwutlenek węgla (CO2).