Wiercenie studni Stargard Szczeciński - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Stargardu Szczecińskiego i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Stargardzie Szczecińskim
Studniarz Stargard Szczeciński

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Stargardzie Szczecińskim musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Stargard Szczeciński, odwierty Stargard Szczeciński, studnie głębinowe Stargard Szczeciński, wiercenie studni, kopanie studni w Stargardzie Szczecińskim

Warianty konstrukcji A-I, A-II oraz B-I i B-II stosuje się w przypadku wierce­nia płytkich otworów hydrogeologicznych, do głębokości około 150 m. Konstrukcje wariantów A-I i A-II wykonuje się, gdy przy powierzchni terenu występują skały zwię­złe umożliwiające odwiercenie otworu świdrem rurowym pod kolumnę wstępną. Wa­rianty B-I i B-II znajdują natomiast zastosowanie w przypadku występowania na nie­wielkiej głębokości skał luźnych i zawodnionych, przy których przewiercaniu wystę­pują znaczne trudności z utrzymaniem stabilnej ściany otworu. W tych warunkach przed rozpoczęciem wiercenia otworu instaluje się kolumnę wstępną metodą wibra­cyjną do głębokości ok. 6+10 m.