Wiercenie studni Piotrków Trybunalski - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Piotrkowie Trybunalskim
Studniarz Piotrków Trybunalski

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Piotrkowie Trybunalskim musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Piotrków Trybunalski, odwierty Piotrków Trybunalski, studnie głębinowe Piotrków Trybunalski, wiercenie studni, kopanie studni w Piotrkowie Trybunalskim

Jej instalacja w otworze powoduje zmniejszenie średnicy, co w wielu przypadkach uniemożliwia zapuszczenie pompy głębinowej o odpowiednich parametrach technicznych. W celu przeciwdziała­nia takiej sytuacji odkręca się lub wycina część dodatkowej kolumny rur, wykonując w ten sposób konstrukcję teleskopową. W niektórych warunkach geologicznych wykonuje się studnie bezfiltrowe (Gonet, Macuda, 2004). Mają one dwa wariaty konstrukcyjne. Pierwszy stosuje się w przypad­ku ujmowania warstwy wodonośnej zbudowanej ze skał zwięzłych, zapewniających stabilność ściany otworu i niewymagających jego orurowania.