Wiercenie studni Gogolin - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Gogolina i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Gogolinie
Studniarz Gogolin

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Gogolinie musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Gogolin, odwierty Gogolin, studnie głębinowe Gogolin, wiercenie studni, kopanie studni w Gogolinie

Wyniki kontroli należy odnotowywać w książce kontroli odwiertu. Do obowiązków obsługi zalicza się też utrzymanie w stanie sprawności technicznej instalacji, narzędzi, ubrań ochronnych, detektora H2S i aparatu ucieczkowego (jeżeli są na wyposażeniu pracownika) i utrzymanie należytego porządku wewnątrz ogrodzenia odwiertu i wokół niego (1 m).