Wiercenie studni Lubaczów - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Lubaczowa i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Lubaczowie
Studniarz Lubaczów

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Lubaczowie musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Lubaczów, odwierty Lubaczów, studnie głębinowe Lubaczów, wiercenie studni, kopanie studni w Lubaczowie

W próbce oznacza się: azot azotanowy (NO3) i azotynowy (NO2), bor (B), chlor (Cl), fluor (F), fosfor (P), krzemionkę (SiO2), lit (Li), selen (Se), siarczany (SO4), stopień twardości wody. Dopuszcza się przeprowadzenie filtracji w warunkach laboratoryjnych, jeżeli brak jest widocznych zmian np. w postaci osadu w butelce. W takim przypadku zaleca się wykonanie trzech oddzielnych analiz trzech oddzielonych części pobranej próby.