Wiercenie studni Konstancin-Jeziorna - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Konstancina-Jeziornej i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Konstancinie-Jeziornej
Studniarz Konstancin-Jeziorna

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Konstancinie-Jeziornej musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Konstancin-Jeziorna, odwierty Konstancin-Jeziorna, studnie głębinowe Konstancin-Jeziorna, wiercenie studni, kopanie studni w Konstancinie-Jeziornej

Taki sposób wprowadzania obsypki do otworu znacznie skraca czas wykonania zabiegu i ogranicza możliwość jej sortowania w przestrzeni pierście­niowej. Uproszczony schemat takiego zabiegu. W przypadku konieczności wprowadzania obsypki filtracyjnej do otworów o głę­bokości powyżej 300+400 m w literaturze (Łaciak et al., 1987; Roscoe Moss, 1990) zaleca się jej hydrauliczne wprowadzanie poprzez kolumnę rur zapuszczoną do prze­strzeni pierścieniowej, bezpośrednio nad dno otworu.