Wiercenie studni Kielce - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Kielc i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Kielcach
Studniarz Kielce

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Kielcach musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Kielce, odwierty Kielce, studnie głębinowe Kielce, wiercenie studni, kopanie studni w Kielcach

Bardzo istotnym elementem podczas wykonywania otworów hydrogeologicznych jest właściwa izolacja poszczególnych poziomów wodonośnych. Osiąga się to przez cementowanie lub iłowanie wcześniej zapuszczonych kolumn rur okładzinowych do odpowiednich głębokości. Do osiągnięcia powyższego celu niezbędne jest właściwe zaprojektowanie konstrukcji otworu, która powinna uwzględniać rzeczywiste wa­runki geologiczne i hydrogeologiczne górotworu oraz zakładane parametry eksploatacji wody.