Wiercenie studni Darłowo - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Darłowa i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Darłowie
Studniarz Darłowo

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Darłowie musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Darłowo, odwierty Darłowo, studnie głębinowe Darłowo, wiercenie studni, kopanie studni w Darłowie

Opory przepływu wody w trakcie pompowania wywołują depresję, która jest funk­cją wydatku pompowania. Całkowita depresja zwierciadła wody w studni (s) jest su­mą oporów przepływu laminarnego w warstwie wodonośnej, wywołujących depresję rzeczywistą (sw) oraz oporów przepływu turbulentnego w strefie przyfiltrowej, filtrze i w samej studni, które powodują depresję dodatkową (As), nazywaną często zesko­kiem hydraulicznym (Dąbrowski, Przybyłek, 2005) (rys. 16.1).