Wiercenie studni Bolesławiec - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Bolesławca i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Bolesławcu
Studniarz Bolesławiec

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Bolesławcu musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Bolesławiec, odwierty Bolesławiec, studnie głębinowe Bolesławiec, wiercenie studni, kopanie studni w Bolesławcu

Powierzchnia czynna filtra, tj. łączna powierzchnia wykonanych otworów, nie powinna przekraczać 30% po­wierzchni całkowitej. W tabeli 14.1 przedstawiono procentową zależność powierzchni czynnej filtra od rozstawu otworów. Rozstaw między środkami otworów wierconych w płaszczyźnie poziomej (rys. 14.1b) przyjmuje się w granicach 2b = 20+40 mm, a w pionowej a = 20+30 mm. Podczas wiercenia otworów stosuje się zasadę, aby średnica wierconych otworów była nie większa niż 10% średnicy rury.