Wiercenie studni Bełchatów - tu znajdziesz szczegółowe informację na temat odwiertów studniarskich na terenie Bełchatowa i okolic.

 

Odwiert studni głębinowej w Bełchatowie
Studniarz Bełchatów

 

Jeżeli decydujesz się na odwiert studni w Bełchatowie musisz wiedzieć że:

  • często firmy zajmujące się odwiertami chcąc być bardziej konkurencyjne cenowo wykonują studnię rurami nie nadających się do wody pitnej. Dlatego sprawdź jakość towaru z którego zbudowana będzie Twoja przyszła studnia.

Jak to zrobić? 

Zażądaj od firmy wykonującej studnie atestu higienicznego potwierdzającego jakość materiału. Jest on wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie i każdy producent rur do wody pitnej musi takowy posiadać. 

Rura do wody pitnej jest koloru granatowego ew. niebieskiego. Szczególnie wyczulamy na firmy wykonujące studnie w innych rurach np. szarych (tzw. ściekowych) zawierają one metale ciężkie. Stosując je do wody pitnej narażamy siebie oraz wszystkich konsumentów tej wody na utratę zdrowia.

  • jeżeli zdecydujesz się na rurę szarą (lub inną niskiej jakości) bo potrzebujesz studni jedynie do podlewania ogródka to musisz liczyć się z tym, że jest bardzo prawdopodobne, że studnia zakończy swoją żywotność wraz z pompą która zostanie do niej wpuszczona.
    Pompa opuszczana jest w rurze na sam dół odwiertu skąd pobierana jest przez nią woda. Wykonanie studni z produktów do niej nie przeznaczonych często powoduje w przypadku rur ich skręt, zginanie, a nawet łamanie się ich w wywierconym otworze co uniemożliwia wyciągnięcie wcześniej zanurzonej tam pompy (np. celem jej wymiany). 

 


 

 

Tagi: studnie Bełchatów, odwierty Bełchatów, studnie głębinowe Bełchatów, wiercenie studni, kopanie studni w Bełchatowie

Stałe zamykanie dopływu wód może być realizowane przez cementowanie lub iło­wanie. Czasowe zamykanie dopływu wód wynikające z komplikacji wiertniczych w otworze korzystnie jest wykonywać przez iłowanie, gdyż ta technologia umożliwia wyciągnięcie danej kolumny rur okładzinowych. Natomiast jeśli próbne pompowanie wymaga czasowego zamknięcia dopływu wód, wówczas wskazane jest użycie pakerów.